Animace jako nástroj pro představení postupu práce

Zadání od klienta

Vedení společnosti Roayal Medical, která poskytuje poradenství v oblasti lékařské turistiky, po nás chtělo vytvořit video, které vysvětlí zahraničním klientům postup při cestování do ČR za účelem umělého oplodnění. Toto video se mělo následně přeložit a nadabovat v několika jazycích.

3 měsíce od prvního návrhu

Navrhli jsme vytvořit animované video, které provede zákazníky od prvního kontaktu po úspěšné oplodnění. Nejprve jsme připravili scénář, následně jsme navrhli grafický design a styl animace. Po schválení s klientem se grafik pustil do kreslení jednotlivých obrazů, které následně animátor rozpohyboval a pospojoval v souvislé video. Spolu s dabingem trval celý projekt necelé 3 měsíce.

Zapocení u dabingu

Zatímco grafici pracovali na vzhledu, copywriter připravoval styl vyprávění a výsledný komentář k videu. Ten se nechal přeložit do angličtiny, němčiny a ruštiny a nechal namluvit rodilými mluvčími. 

Vzhledem k tomu, že každá řeč je jinak dlouhá, museli jsme každou jazykovou verzi dělat na míru dané řeči. Připravili jsme nejprve nejdelší variantu v němčině a následně se zkracovalo dle potřeby tak, aby se komentář vždy trefil časově do daného obrazu. V každé jazykové verzi je tedy jiná sekvence obrazu a zvuku.

Použité technologie

Na video byla použita grafika, 2D animace, střih a postprodukce.

Výsledek

Klient získal 6 animovaných videí - ve 3 jazycích vždy dlouhou a zkrácenou verzi, které používá na svém webu, sociálních sítích a posílá je klientům, kteří projeví zájem o poskytnutí služeb, aby věděli, co je přesně čeká. 

Anglická verze - https://www.youtube.com/watch?v=l35cmolZVA4&t=7s
Německá verze - https://www.youtube.com/watch?v=D7THRcz032s
Ruská verze - https://www.youtube.com/watch?v=tOWYvpjahGU

zpět blog