Vizuální komunikace na B2B a B2C zákazníky CineStaru

délka čtení 2 min

Před 2 lety jsme vám představili vizuální koncept pro B2B zákazníky multikina CineStar, letos jsme se zhostili úkolu sjednotit B2B komunikaci s vesmírnou tématikou, kterou komunikuje kino na koncové zákazníky. Jak jsme se s tím poprali?

Zadání od klienta

“Rádi bychom nějakým způsobem vizuálně propojili B2B a B2C komunikaci, Kosmíka a vesmírné prostředí, planety, kosmickou loď, nekonečno emocí, … Líbí se nám to a rádi bychom to k nám do B2B komunikace dostali pomocí nějakých grafických a pocitových prvků.” znělo zadání od obchodní ředitelky CineStar. 

Podstatou bylo také zvýšit zapamatelnost značky a vytvořit takové vizuály, které by mohli B2B zákazníci (většinou marketingové agentury) používat v komunikaci směrem ke svým klientům. Tzn. vyjádřit ve vizuálu pocity, který má divák v kině. 

Kosmík na scénu

Marketing cílený na B2C zákazníky používá už několik let tzv. kosmíka, neboli astronauta ve vesmírném prostředí. V komunikaci CineStaru pro firmy jsme používali kampaň 360° marketing v kině, kterou jsme nechtěli úplně opouštět. Spíše jsme chtěli najít propojení těchto dvou odlišných světů, které by fungovaly společně. 

3 koncepty z rukávu

V La Taupe začal brainstorming kreativců, jak celý projekt pojmout. Začaly padat návrhy a kreslit první náčrty. Grafický tým ztvárňoval první vizuání představy, copywriterský tým vymýšlel vhodné slogany, které by podtrhly navržený design. Po několika úpravách a předělávkách jsme vytvořili 3 koncepty, s kterými jsme byli spokojení. A začali připravovat prezentaci pro klienta. Prohlédněte si naši prezentaci zde

Nová dimenze

Vítězný návrh se odehrává v reálném vesmíru. Kosmonaut se nachází před vstupem do portálu, který ho telepor­tuje na planety, na kterých se odehrávají jed­notlivé možnosti propagace. Výhodou řešení je možnost využití již existujícího kosmíka a tedy ještě věrohodněji propojit B2B a B2C komunikaci. Celý koncept staví na emocích spojených se sledováním filmů v kině – barevně atraktivní, tajemný a oslnivý. 

Finalizace

Hotový klíčový vizuál jsme doplnili sloganem “Hvězdná brána pro vaši značku” a připravili DTP výstupy pro reálné použití. Aktuálně můžete vidět naše vizuály na CLV plakátech v kině nebo na billboardu v Praze na Andělu.

   


 

zpět blog